...

....

    Home / Hakkımızda

Hakkımızda

Baran Plastik Temizlik ve Kozmetik Ürünleri Ltd. Şti (Baran Plastik), 1991'den beri süregelen tecrübesiyle tuvalet temizleme ürünlerinin en önemli üreticilerinden biridir. Baran Plastik, 1991 yılında küçük bir aile şirketi olarak kurulmuştur. Faaliyetinin başlangıcından beri firmamız elinden gelenin en iyisini yapmaktadır, 11.000m2 açık ve 5200m2 kapalı tesisinde en yüksek kalitede ürünler üretmektedir. Müşterilerimizin her geçen yıl genişleyen çevresi sayesinde, firmamız satış ağını genişletmektedir. Baran Plastik ürünlerinin başarısı, Türkiye dışında da etkili olmuştur, firmamız ürünleri dünya çapında yaklaşık 20 ülkeye ihraç etmektedir. Baran Plastik, müşterilerinin kendi markalı ürünlerini üretmektedir (Private Label). Baran Plastik ‘in faaliyetlerinin başında ‘‘daha iyi bir yaşam için hijyen ve temizlik ’’anlayışı vardır.  Tüm makinelerini kendi bünyesinde yaptığı ar-ge çalışmaları ile geliştiren Baran Plastik sahip olduğu makine teçhizatı ile plastik üretiminden , deterjan imalatı , dolum , paketleme, ambalajlama süreçlerinin tamamını ; fabrikasında gerçekleştirerek en kaliteliyi en uygun fiyata tüketiciyle buluşturmayı ilke edinmiştir.

Vizyon

Tazelik ile hijyenik yaşamlar yaratırız Stratejik hedef şu yollarla uygulanmaktadır:

Piyasanın ihtiyaçlarına tamamlayıcı projeler

İç ve dış pazarlarda yaratıcı ve lider olmak için girişimler

Tüketicilerimiz için güvenli ürünler üretmek

Çevre dostu bir organizasyon ile çalışmak

Doğal çevreye uyum ve kirliliğin önlenmesi

Kaynakların ve hizmetlerin kullanımının optimizasyonu

Misyon

Tüm makine ve techizatı kendi bünyemizde geliştirerek maksimum oranda dışarıdan bağımsız üretime ulaşabilmek. Teknolojik alt yapıyı, global ürünler ile birleştiren bir bakış açısı ile, her zaman en kaliteliyi en cazip fiyatlar ile müşterilerimize sunabilmek. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayan modern, etkili ve güvenli formüller oluşturmaktır.

Üretim

Baran Plastik Temizleme ve Kozmetik Ürünleri Ltd. Şti. (Baran Plastik), üretim ağını modern makineler, deneyimli mühendisler ve üretim işçileri oluşturmaktadır . Baran Plastik üretim süreçlerinin tamamı iş güvenlik standartlarına uygundur. Uygulanan teknolojilerin tamamında çevre etkisi üzerine özen gösterilmektedir.

Çalışmalarımızın müşterilerimizin memnuniyeti esastır ve bu nedenle üretim sürecinin her aşamasında kalite kontrolleri gerçekleştirirerek tüm süreçleri izlenebilir kılıyoruz.

İmalat aşamalarının tamamında ISO kalite kontrol standartlarına uygun şekilde hareket ediyoruz.

Kalite Politikası

• Klozet Blok, rezervuar Blok, likit Blok ile Cam Temizleyici imalatı yapmak için geçmiş deneyimlerimizi teknolojik gelişmelerle birleştirerek bugünkü imalat yöntemleri ve kendi bünyemizde bulunan AR-GE çalışmaları ile sektöre ve müşterilerimize katkı yaparak, bu hizmetleri belirlenen hedefler doğrultusunda uygun bir şekilde gerçekleştirmek.

• Müşteri ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde anlamak ve cevap vermek

• Ürün ve Kalite Yönetim Sistemi şartlarına uygun çalışmak

• Verilen hizmeti, taahhüt edilen standart ve zamanında tamamlamak

• Mevcut durumumuzu korumakla yetinmeyip her noktada sürekli iyileşmeyi temel felsefemiz olarak belirlemek, çalışanların gelişimi için sürekli eğitimler vermek ve takım anlayışı ile çalışmak firmamız Kalite Politikasıdır.

Çevre Politikası

Faaliyetlerimiz kapsamında; atık yönetiminde geri dönüşüm, doğal kaynakların optimum kullanımı, tehlikeli atık ve diğer atıkların bertarafı, hava, su, toprak kalitesinin korunması ile ilgili yönetim sistemini mevzuatlar çerçevesinde uygulayarak; çevre kirlenmesi ile ilgili gerekli tedbirleri almak, Çevre Yönetim Sistemini sürekli iyileştirerek doğal hayatın dengesini korumak firmamız Çevre Politikasıdır.

İSG Politikası

• Oluşturduğumuz İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemini sürekli iyileştirerek hem çalışanlarımıza hem de risklerimizden etkilenmesi muhtemel diğer kişilere sağlıklı ve güvenli bir ortamı sağlar ve örnekler teşkil ederiz.

• İş Sağlığı ve Güvenliği faaliyetlerimiz ile yürürlükteki mevzuatları gözetir, gerekli noktalarda uluslararası boyutlarda çalışmalarımızı koordine ederiz.

• İş Sağlığı ve Güvenliği kurallarını belirler, faaliyetlerimizden etkilenebilecek kişilerin bu kurallara uyumunu şart koşarız.

• İş Sağlığı ve Güvenliği faaliyetlerimiz içerisine tüm çalışanlarımızın katılımını sağlayarak, bilgilendirir, eğitir, denetler ve işletmede yüksek bilinç oluşmasını sağlarız. Eğitimler ile bildirim yapar anketler ile geri dönüş yapılmasını sağlarız.

• Politikamızın ilgili tüm kademedeki kişilere ulaşmasını sağlarız.

• Zaman içerisindeki gelişmeleri de göz önünde bulundurarak, politikamızın gerekli esnek yapıya ulaşması ve kurumsal bazda katma değer sağlaması amacıyla sürekli iyileştiririz. Firmamızın İSG Politikasıdır.

Ürün Güvenliği Politikası

Sektöründe lider bir firma olma hedefi doğrultusunda;

• Hammadde alım, üretim, depolama ve sevkiyatında hijyenik ortam sağlamak.

• Üretim öncesi, üretim aşaması ve üretim sonrası bütün aşamaları takip ederek müşterilerimiz için ürün güvenliği yüksek ürünler üretmek ve ürün güvenliğini teminat altına almak.

• Sürekli eğitim ve bilinçlendirme ile kalite ve gıda güvenliğini en üst düzeye çıkarmak.

• Kalite ve ürün güvenliği standardının sürekliliğini sağlamak

• Üretimin her aşamasında kontrol sağlayarak, problemleri ortaya çıkmadan önlemek

• Ürün zincirindeki tüm kuruluşlarla etkin bir iletişim sağlamak.

• Ürün standartlarına uygun üretim yapmak

• Üretimimizi resmi kurum ve kuruluşların kanun, tüzük ve yönetmeliklerine uygun olarak gerçekleştirmeyi;

• Yurtdışı müşterilerimiz için ilgili şartları karşılamayı taahhüt etmekteyiz.